Ministri Naď a Mikulec sa stretli s regionálnymi veliteľmi, začínajú plánovať druhé kolo testovania

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Regionálni velitelia ubezpečili ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) a ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO), že úlohy, ktoré vyplynuli z prvého kola celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 úspešne splnili.

Regionálni velitelia zároveň informovali šéfov oboch rezortov, že sú už v úzkom kontakte so zdravotníckym personálom, ktorý pomáhal v prvom kole testovania.

Stretnutie na operačnom veliteľstve

Ministri sa na Spoločnom operačnom veliteľstve spojili s regionálnymi veliteľmi aj zástupcami Únie miest Slovenska a Združením miest a obcí Slovenska.

Stretnutie sa uskutočnilo v súvislosti s plánovaným druhým kolom testovania. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany.

Druhé kolo celoplošného testovania

Druhé kolo celoplošného testovania bude 7. a 8. novembra v okresoch, v ktorých počas prvého testovanie bolo pozitívne testovaných viac ako 0,7 percenta ľudí. Výnimku tak dostane 25 okresov, a to zväčša na juhu Slovenska, okrem Dunajskej Stredy. Výnimku dostanú aj mestá Košice a Bratislava.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie na Slovensku – výsledky

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri Naď a Mikulec sa stretli s regionálnymi veliteľmi, začínajú plánovať druhé kolo testovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *