Nádejná česká biatlonistka Jandová ako 22-ročná ukončila kariéru, prekážkou sú vážne zdravotné problémy

Zdravie ju trápilo od minulého leta a počas tohtoročnej prípravy cítila, že to nie je ono.

1.1.2024 (SITA.sk) – Česká biatlonistka Tereza Jandová sa vo veku 22 rokov rozhodla pre ukončenie nádejnej kariéry. Ako uviedla v príspevku na Instagrame, dôvodom sú vážne zdravotné problémy. Priznala, že zdravie ju trápilo od minuloročného leta.

Počas tohtoročnej prípravy som pociťovala, že to nie je ono. Výkonnosť išla dole každým tréningom a o pretekoch už ani nie je potrebné hovoriť. Cukrovka mi nedovolila vrcholovo športovať. Verím, že toto rozhodnutie bolo správne. V ostatnom čase mi to nerobilo radosť a akurát mi to zhoršovalo zdravotný stav,“ vyhlásila Jandová.

Vo svojom príspevku sa zároveň poďakovala všetkým, ktorí pri nej stáli a pomáhali jej. „Biatlon som robila od 13 rokov a za ten čas som nadobudla mnoho krásnych spomienok, spoznala veľa skvelých ľudí a dosiahla aj niekoľko pekných výsledkov. Budem na túto etapu spomínať celý život. A teraz sa uvidí, čo budem robiť ďalej,“ skonštatovala Jandová, ktorá na tohtoročnej Svetovej zimnej univerziáde v americkom Lake Placid získala zlato a dve bronzové medaily.

Viac k témam: Biatlon, Ukončenie kariéry
Zdroj: SITA.sk – Nádejná česká biatlonistka Jandová ako 22-ročná ukončila kariéru, prekážkou sú vážne zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *