Najvyšší súd zamietol sťažnosti obvineného bývalého piťovca Tomáša R., zostáva naďalej vo väzbe

Bývalého údajného príslušníka skupiny piťovci Tomáša R. dopravili zo Španielska na Slovensko v piatok 3. decembra.

15.12.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený bývalý údajný člen skupiny piťovci Tomáš R. zostáva vo väzbe. Senát 3T Najvyššieho súdu SR (NS SR) v stredu na neverejnom zasadnutí ako nedôvodné zamietol sťažnosti obvineného, ako aj prokurátora špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol obvinený vzatý do útekovej väzby. Prokurátor podal sťažnosť proti neakceptovaniu kolúznej a preventívnej väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Bývalého údajného príslušníka skupiny piťovci Tomáša R. dopravili zo Španielska na Slovensko v piatok 3. decembra. Jeho extradíciu zo Španielska zabezpečila Národná kriminálna agentúra (NAKA) a Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce (Sirene). Po obvinenom pátrala polícia od marca 2021 na základe vydaného medzinárodného a európskeho zatýkacieho rozkazu.

„Tomáš R. bol zadržaný v Španielsku v auguste 2021 miestnou políciou na základe informácií od Oddelenia pátrania a cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, verejnosťou prezývaných ako ‚Lovci lebiek‘,“ uviedla polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

NAKA obvinila Tomáša R. spolu s bývalým exriaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom M. a veľkopodnikateľom Zoroslavom K. pre kauzu výroby ilegálnych cigariet.

Viac k témam: Piťovci, Výroba cigariet
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zamietol sťažnosti obvineného bývalého piťovca Tomáša R., zostáva naďalej vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *