Nezamestnanosť v Žilinskom kraji naďalej klesá, dostala sa na štvorpercentnú úroveň

V novembri sa jej hodnota znížila medzimesačne o 0,12 percenta, informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

30.12.2023 (SITA.sk) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) naďalej klesá a dostala sa na štvorpercentnú úroveň. V novembri sa jej hodnota znížila medzimesačne o 0,12 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), ktorý je od začiatku tohto roka novým hlavným ukazovateľom o nezamestnanosti na Slovensku, klesol v novembri v Žilinskom kraji na úroveň 3,11 percenta.

Najnižšiu úroveň PDU z jedenástich okresov ŽSK má naďalej okres Námestovo s 2,70 %. V Žilinskom kraji ďalej nasledujú okresy Žilina (2,72 %), Martin (2,80 %), Tvrdošín (2,85 %), Bytča (2,90 %), Čadca (3,10 %), Kysucké Nové Mesto (3,44 %), Ružomberok (3,54 %), Dolný Kubín (3,66 %), Liptovský Mikuláš (3,99 %) a Turčianske Teplice (4,04 %).

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: SITA.sk – Nezamestnanosť v Žilinskom kraji naďalej klesá, dostala sa na štvorpercentnú úroveň © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *