Nový bezpečnostný autodoplnok môže zachrániť aj váš život

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Empresa Express prichádza na slovenský trh s novým magnetickým reflexným trojuholníkom 3LUX, ktorý v prípade potreby zviditeľní vaše auto a predídete tak riziku zrážky.

Opatrnosti nikdy nie je dosť. Vedeli ste, že priemerne dôjde k 14 617 nehodám ročne? O život pri nich prichádza 269 ľudí, až 1132 utrpí ťažšie a 5732 ľahšie zranenia (štatistický priemer za posledných 10 rokov). Pritom mnohé zranenia utrpia účastníci nehôd až sekundárne. Nenosenie reflexných viest a neumiestnenie reflexného trojuholníka včas môže viesť k  fatálnym následkom. Chráňte seba aj svoje okolie a rozhodnite sa pre rýchle a hlavne bezpečné riešenie, ktoré ponúka spoločnosť Empresa Express. Táto unikátna novinka minimalizuje riziko zrážky idúceho vozidla s odstaveným.

3LUX Magnetický reflexný trojuholník slúži k označeniu nepojazdných, havarovaných alebo odstavených vozidiel obzvlášť pri zníženej viditeľnosti. V prípade potreby vezme vodič z vozidla trojuholník a vhodne ho umiestni na ktorúkoľvek kovovú časť vozidla tak, aby bol viditeľný proti smeru jazdy iných automobilov. Vďaka rozmerom 18,5 x 18,5 cm a hrúbke 1,6 mm je vždy po ruke a ideálne skladný kdekoľvek vo vozidle. Technologický proces zhotovenia produktu je chránený medzinárodným patentovým právom.

Bezpečnostný trojuholník sa skladá z magnetickej fólie o hrúbke 1mm. Druhú vrstvu tvorí šesťvrstvová mikroprizmatická reflexná pružná vrstva s fluorescenčnými vlastnosťami. Technickým garantom reflexnosti je medzinárodná spoločnosť 3M, dodávateľ fólií pre dopravné značenie. Reflexná fólia sa nijako svetelne/fotovolticky/elektricky nedobíja. Funguje na báze osvetľovania reflexnej plochy iným zdrojom svetla.

Niekoľko príkladov, kedy je dobré mať po ruke reflexný trojuholník:

  • Ak je karoséria automobilu po nehode zdeformovaná a nie je dostupný prenosný výstražný trojuholník.
  • Výstražné svetlá vozidla nefungujú a vozidlo je čiastočne alebo úplne neosvetlené.
  • V čase, keď ste vy alebo vaše odstavené vozidlo vystavené najväčšiemu riziku zrážky – pred tým, ako stihnete umiestniť prenosný výstražný trojuholník.
  • Pokiaľ je odstavené vozidlo neosvetlené alebo stojí za horizontom cesty.
  • V prípade, že je potrebné označiť miesto nehody pre leteckú záchrannú službu, umiestnite na strechu alebo kapotu automobilu.

Je dôležité upozorniť, že 3LUX nenahrádza prenosný výstražný trojuholník v povinnej výbave osobného automobilu.

Uvažujete nad vhodným vianočným darčekom, darujte pocit bezpečia. Stojí za to byť videný!

Viac informácií nájdete na: www.3lux.sk / https://www.facebook.com/3lux.sk / https://www.instagram.com/3lux.sk/

Empresa Express, s.r.o.

Hlavnou činnosťou spoločnosti Empresa Express, ktorá je na trhu od roku 2016, je výroba a predaj reflexného trojuholníka 3LUX. Ďalej zabezpečenie komplexných špedičných služieb v rámci EÚ ako aj mimo nej. Vďaka skúsenému tímu je firma schopná svojim zákazníkom ponúknuť kvalitný servis s individuálnym prístupom.

Informačný servis

Viac k témam: Empresa Express, PR, reflexný trojuholník
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový bezpečnostný autodoplnok môže zachrániť aj váš život © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *