Nový národný energetický a klimatický plán musí mať aj regionálny rozmer, tvrdí únia miest

7.11.2020 (Webnoviny.sk) – Nový národný energetický a klimatický plán musí mať aj kľúčový regionálny rozmer. V tlačovej správe to uviedla Únia miest Slovenska (ÚMS). Podľa únie má každý z regiónov Slovenska inú hospodársku základňu, iný ľudský, výrobný aj prírodný potenciál, a preto každý región aj inak prispieva ku klimatickej zmene.

Podľa ÚMS preto každý región potrebuje rozdielne riešenia v rámci spravovania územia.

Regionálne opatrenia na zvýšenie podielu výroby energie z obnoviteľných zdrojov a znižovanie dopadov klimatickej krízy podľa ÚMS zároveň umožnia kvalitnejšiu prípravu plánov hospodárskeho a sociálneho rozvoja miest a mestských regiónov tak, aby v maximálnej miere prispievali k naplneniu celoslovenských cieľov.

Súčasnú podobu národného energetického a klimatického plánu bude musieť Slovensko prepracovať. Európska komisia ho totiž vyhodnotila ako neaktuálny a vyčíta mu aj nedostatky v takmer všetkých oblastiach.

Snahu zmeniť súčasnú podobu národného energetického a klimatického plánu, ktorý je strategickým dokumentom z hľadiska prechodu k výrobe energie z obnoviteľných zdrojov a znižovaniu emisií oxidu uhličitého, deklarovala v programovom vyhlásení aj súčasná vláda.

Viac k témam: klimatické zmeny, klimatický plán
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový národný energetický a klimatický plán musí mať aj regionálny rozmer, tvrdí únia miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *