Obvinený Výboh sa objavil na fotke z Dubaja v spoločnosti pretekára F1 Leclerca

Orgány činné v trestnom konaní sú pritom o pobyte  obvineného oficiálne informované.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Miroslav Výboh sa neskrýva a nevyhýba trestnému konaniu. Konštatoval to jeho advokát Ladislav Smejkal. Reagoval tak na zverejnené fotografie z Dubaja, na ktorých je Výboh v spoločnosti pretekára F1 Charlesa Leclerca, pritom je na neho vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz.

Smejkal pripomína, že Výboh má viac ako desať rokov trvalý pobyt v Monaku a päť rokov prechodný pobyt v Dubaji. „Orgány činné v trestnom konaní sú o pobyte nášho klienta oficiálne informované a naposledy sme informáciu pobytu klienta komunikovali pri opätovnom návrhu na jeho vypočutie cez telemost, čo orgány činné v trestnom konaní neumožnili,“ povedal.

Miesto pobytu poznajú aj advokáti

Spresnil, že miesto pobytu Výboha je známe aj všetkým advokátom, ktorí majú prístup do vyšetrovacieho spisu a rovnako tak skupine novinárov, ktorí sa na jeho pôsobenie v Dubaji v minulosti niekoľkokrát verejne pýtali.

Advokát dodáva, že pri vydávaní medzinárodného zatykača súd vôbec neskúmal, či je jeho vydanie dôvodné, teda či nie je Výboh oficiálnym rezidentom iného štátu a či vôbec žije v Slovenskej republike.

„Pokiaľ by tak urobil, medzinárodný zatykač na nášho klienta by nevydal, nakoľko to za spomínaných podmienok Trestný poriadok Slovenskej republiky neumožňuje,“ uzavrel Smejkal.

Vyčlenili pre neho samostatné konanie

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 23. novembra na Špecializovaný trestný súd obžalobu na podnikateľa Výboha, ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Podnikateľa vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Dôvodom podľa medializovaných informácií je, že je na neho vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz a obvinený nie je k dispozícii orgánom činným v trestnom konaní pre účel vyšetrovania. Podnikateľ je momentálne v zahraničí.

Viac k témam: Medzinárodný zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený Výboh sa objavil na fotke z Dubaja v spoločnosti pretekára F1 Leclerca © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *