Obvinený z úkladnej vraždy v obci Lednické Rovne ide do väzby, rozhodol súd

23.11.2020 (Webnoviny.sk) – V prípade Lukáša K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o vzatí do väzby.

Informovala o tom hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková. Vysvetlila, že dôvodmi väzby sú obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Podotkla, že rozhodnutie je právoplatné a prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť.

Na čine sa malo podieľať aj maloleté dieťa

O plánovaní dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne v okrese Púchov v sobotu 21. novembra informovala Polícia vo svojom profile na sociálnej sieti. Priblížila, že na čine sa malo podieľať aj maloleté dieťa.

„Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde. S požiarom mu jedna z maloletých mala pomáhať, na jeho podpálenie mala po dome rozliať látku, ktorá mala podporiť horenie,“ ozrejmila polícia.

Žena s mužom mali bodné a rezné rany

Po uhasení požiaru domu v obci Lednické Rovne, ktorý sa stal vo štvrtok 19. novembra, našli mŕtvu ženu a muža s viacerými bodnými a reznými ranami.

Ďalšie tri osoby, z toho dve maloleté, utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

Viac k témam: požiar, úkladná vražda, väzenie, vrah
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený z úkladnej vraždy v obci Lednické Rovne ide do väzby, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *