Pád lietadla pri Trenčianskych Stankovciach si vyžiadal štyroch mŕtvych, jeden z nich bol policajt (video+foto)

Na mieste prebiehali do neskorých nočných hodín prvotné vyšetrovacie úkony, v ktorých sa bude pokračovať aj vo štvrtok.

24.2.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 23. februára 18:48

Pri stredajšom páde malého motorového lietadla pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín zomreli štyria muži.

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, na mieste udalosti vyhasol život 42-ročného a 25-ročného muža z okresu Trenčín, 43-ročného muža z okresu Topoľčany a 26-ročného muža z okresu Spišská Nová Ves.

Polícia zároveň potvrdila, že jednou z obetí je aj člen Policajného zboru.

„Prípad si prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. Na mieste prebiehali do neskorých nočných hodín prvotné vyšetrovacie úkony, v ktorých sa bude pokračovať aj dnes. V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie, a to vo veci zločinu všeobecného ohrozenia,“ uviedla polícia s tým, že na miesto nešťastia boli privolaní pracovníci Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru, ktorí by mali bližšie objasniť okolnosti a príčiny tejto tragédie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pád lietadla pri obci Trenčianske Stankovce (fotografie)

K tragickej udalosti sa vyjadril aj Jindřich Gazda z leteckej školy JetAge, ktorej lietadlo typu Diamond DA 42 patrilo. „Súcitíme s pozostalými našich priateľov a kolegov. Išlo o štandardný let našej leteckej školy z Bratislavy smer Trenčín, za bežných meteorologických podmienok,“ uviedol Gazda vo svojom stanovisku.

Ako ďalej doplnil, činnosť leteckej školy pozastavili do odvolania. „Príčinu havárie stále skúma Letecký a námorný vyšetrovací útvar, ako aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne, ktorí pracujú s viacerými teóriami príčin havárie, a preto sa k tomu nemôžeme viac vyjadrovať,“ dodal Gazda.

Malé motorové lietadlo spadlo do poľa pri Trenčianskych Stankovciach v stredu 22. februára popoludní. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, záchranári povolali aj vrtuľník, avšak na mieste nešťastia našli štyroch ľudí už bez známok života.

Viac k témam: Pád lietadla, Pád lietadla pri Trenčianskych Stankovciach, Úmrtia
Zdroj: SITA.sk – Pád lietadla pri Trenčianskych Stankovciach si vyžiadal štyroch mŕtvych, jeden z nich bol policajt (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *