Pandémiu možno vnímať aj ako šancu na modernizáciu, vyhlásil Korčok na Pražskom európskom samite

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Kľúčovou otázkou je, či spoločnosť dokáže vnímať pandémiu len ako problém, alebo aj ako šancu na modernizáciu a transformáciu. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) to vyhlásil na Pražskom európskom samite. Počas medzinárodnej konferencie k budúcnosti Európskej únie (EÚ) diskutoval Korčok so šéfmi diplomacie Českej republiky, Rakúska a Slovinska.

Viac o téme: Koronavírus

Ministri na spoločnom stretnutí prerokovali aj aktuálne medzinárodné otázky, vrátane situácie v Bielorusku a Náhornom Karabachu, ako aj tému transatlantických vzťahov po prezidentských voľbách v Spojených štátoch amerických. Venovali sa tiež súčasným európskym témam, vrátane otázky rozširovania EÚ.

Témou rozhovorov bolo aj veto Poľska a Maďarska, ktoré komplikuje dohodu o rozpočte a pláne obnovy v EÚ. „Budem apelovať na maďarského a poľského kolegu, aby neblokovali kompromis, ktorý vyrokovalo nemecké predsedníctvo,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Počas rokovaní s českým rezortným partnerom Tomášom Petříčkom minister Korčok zdôraznil, že nepovažuje za reálne, aby bol princíp právneho štátu úplne eliminovaný pri čerpaní európskych zdrojov.

Viac k témam: diskusia, modernizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémiu možno vnímať aj ako šancu na modernizáciu, vyhlásil Korčok na Pražskom európskom samite © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *