Parlamentné voľby by vyhral Pellegriniho Hlas, progresívci by predbehli tri strany

15.11.2020 (Webnoviny.sk) – Voľby by začiatkom novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho so ziskom 20,3 percenta voličov.

Na druhom mieste by sa umiestnilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorému by svoj hlas odovzdalo 16,6 percenta oslovených.

Sedem strán v parlamente

Tretie miesto by obsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 12,5 percenta účastníkov prieskumu.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK v dňoch 6. až 11. novembra na vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Kollárovci by tesne prešli

Na ďalších miestach sa v prieskume umiestnili Progresívne Slovensko (7,3 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (6,9 percenta), Smer – sociálna demokracia (6,3 percenta) a hnutie Sme rodina (5,8 percenta).

Brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,4 percenta), Za ľudí (4,1 percenta), Strana maďarskej komunity (3,2 percenta), Slovenská národná strana (2,4 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Most-Híd (1,6 percenta) a Vlasť (1,5 percenta).

Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov.

Viac k témam: volebný prieskum, voličské preferencie
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlamentné voľby by vyhral Pellegriniho Hlas, progresívci by predbehli tri strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *