Petra Vlhová je suverénnou líderkou Svetového pohára, triumfovala aj v druhom slalome (video)

22.11.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 22. novembra 2020, 14:33

Petra Vlhová má víťazný double z fínskeho Levi v úvode novej slalomovej sezóny vo Svetovom pohári. Po sobotňajšom triumfe pridala 25-ročná ambiciózna Slovenka na rovnakom mieste druhý triumf v nedeľu, keď v súčte oboch kôl zdolala Švajčiarku Michelle Gisinovú o 31 stotín sekundy.

Tretia skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová s mankom 50 stotín. Američanka Mikaela Shiffrinová skončila až piata, za Vlhovou zaostala o 93 stotín. Skvelé desiate miesto obsadila Slovenka v českom drese Martina Dubovská. V súčte oboch kôl mala za Vlhovou odstup 1,23 s.

Výhra piateho slalomu v neprerušenej sérii

Vlhová vyhrala na najvyššej úrovni Svetového pohára piaty slalom v neprerušenej sérii, čím vyrovnala rekord Rakúšanky Marlies Schildovej. Trikrát uspela ešte na sklonku minulej skrátenej sezóny v Záhrebe, Flachau a Kranjskej Gore, dva triumfy pridala aktuálne v rozpätí 24 hodín v Levi.

„Som šťastná, že som dokázala potvrdiť sobotňajšie víťazstvo. Mala som veľkú motiváciu a sebavedomie dostať zo seba to najlepšie. Tušila som, že to nebude jednoduché. Veľmi si cením dve slalomové víťazstvá v úvode sezóny. Je to dobrý odrazový bod do ďalších pretekov,“ uviedla Petra Vlhová v prvej televíznej reakcii v cieli.

Suverénna líderka Svetového pohára

Desiate slalomové víťazstvo, celkovo šestnáste v kariére vo Svetovom pohári a 37. pódiové umiestnenie vynieslo Vlhovú na priebežnú líderskú pozíciu v bojoch o krištáľové glóbusy nielen v slalome, ale aj v celkovom poradí.

Zverenkyňa Livia Magoniho už nazbierala 260 bodov po troch odjazdených pretekoch. Druhá Gisinová má na konte 175 bodov.

Po prvom kole na čele s Gisinovou

Vlhová bola líderka v nedeľu v Levi už po 1. kole, ale na rozdiel od soboty nebola na čele sama. Bola tam spoločne so Švajčiarkou Michelle Gisinovou, obe dosiahli zhodný čas 54.32 s.

Gisinová však v druhej jazde nepredviedla taký výkon, ktorý by jej stačil na prvý slalomový triumf v kariére. Rýchlejšia ako Vlhová bola v druhom kole Rakúšanka Liensbergerová, ale stačilo jej to len na posun zo šiesteho na tretie miesto.

V druhom kole musela viac riskovať

V porovnaní so sobotným slalomom v Levi v nedeľu pribudlo 5 cm snehu, čo nebola výhoda pre pretekárky s najnižšími číslami. A Vlhová mala na štarte práve jednotku. Trať 1. kola so 64 bránkami a prevýšením 180 m však absolvovala prakticky bez zaváhania.

„Som na delenom prvom mieste, takže v druhom kole budem musieť riskovať a ísť naplno, aby som potvrdila pozíciu. V 1. kole som neurobila výraznú chybu, ale chýbala mi agresivita. Išla som dobre, mohla som však viac riskovať,“ uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Vlhovej nesadla trať postavená Američanmi

Zatiaľ čo v sobotu 25-ročná Slovenka zažila druhé kolo na mieru, keďže ho postavil jej tréner Livio Magoni, aktuálne bol staviteľom trate 1. kola americký tréner. A z toho vyplývali určité zmeny.

„Američania presne vedia, čo nemám rada. Postavili to, čo mi až tak nesedí. Boli tam veľké rozostupy medzi bránkami, to ja nemusím. Bojovala som a zatiaľ to stačí na prvé miesto. Pred druhým kolom si musím urobiť dobrú prehliadku trate a ísť do toho naplno,“ doplnila Vlhová.

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová je suverénnou líderkou Svetového pohára, triumfovala aj v druhom slalome (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *