Počas sviatkov si policajti posvietia na dodržovanie rôznych pravidiel, pozor na alkohol za volantom aj manipuláciu s pyrotechnikou

Pozor na porušenie pravidiel cestnej premávky, ktoré sú najčastejšími príčinami vzniku dopravných nehôd.

24.12.2023 (SITA.sk) – Polícia v priebehu nadchádzajúceho sviatočného obdobia chystá kontroly na celom území Slovenska.

Dodržiavanie pravidiel cestnej premávky

Ako ďalej informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek, zamerané budú najmä na dodržiavania tých pravidiel cestnej premávky, ktorých porušovanie je najčastejšími príčinami vzniku dopravných nehôd s následkom na živote a na zdraví.

„Sviatočný čas je často spojený s rôznymi oslavami, a preto je dôležité, aby ste boli obozretní a nijako nepodceňovali riziká spojené so šoférovaním pod vplyvom alkoholu. Využívajte verejnú dopravu alebo obdobné služby, aby ste si zaistili bezpečný návrat domov,“ zdôraznil Hájek. Policajti budú podľa hovorcu prezídia dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku aj počas osláv príchodu Nového roka.

Manipulácia s pyrotechnikou

„Pri oslavách dbajte na niekoľko dôležitých bezpečnostných opatrení. Prvým a základným pravidlom je zodpovednosť pri manipulácii s pyrotechnikou. Ohňostroje sú nádhernou súčasťou osláv, ale pamätajte na to, že ich používanie môže byť nebezpečné,“ uviedol Hájek. Zároveň pripomenul, že používanie pyrotechniky nie je všade povolené.

„Legislatívne je regulované všeobecne záväznými nariadeniami jednotlivých miest a obcí, preto sa informujte o konkrétnych pravidlách platných vo vašom okrese, či meste. Opatrenia môžu zahŕňať stanovenie určitých miest pre odpálenie pyrotechniky a obdobie, počas ktorého je ich používanie povolené,“ dodal Hájek.

Viac k témam: Cestná premávka, Cestné kontroly, Nový rok, Pyrotechnika, Sviatky
Zdroj: SITA.sk – Počas sviatkov si policajti posvietia na dodržovanie rôznych pravidiel, pozor na alkohol za volantom aj manipuláciu s pyrotechnikou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *