Počty nových infekcií na Slovensku mierne klesajú, menej výjazdov hlásia aj záchranári

Relatívne stabilný počet pacientov je aj v nemocniciach.

9.12.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci aktuálnej epidemickej situácie sa objavujú náznaky pozitívnych správ. Oproti minulému týždňu klesli počty nových prípadov infikovaných koronavírusovou infekciou, ako aj počty výjazdov vozidiel záchrannej zdravotnej služby. Uviedol to na tlačovej konferencii riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík.

Pokles pozitívnych prípadov rezort zaznamenal pri PCR testoch, ako aj pri antigénových testoch. Situácia v rámci výjazdov vozidiel záchrannej zdravotnej služby aj hospitalizovaných sa najviac zlepšila v Prešovskom kraji. Celkovo badať aj pokles príjmov do nemocníc, kde však 82 percent z nich stále tvoria proti ochoreniu COVID-19 nezaočkované osoby.

Viac o téme: Koronavírus

„V nemocniciach je relatívne stabilný počet pacientov, na umelej pľúcnej ventilácii však stúpol počet pacientov na úroveň vyše 300,” doplnil Mišík. Stúpol aj počet denných úmrtí pacientov s COVID-19.

Viac k témam: Epidemická situácia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Počty nových infekcií na Slovensku mierne klesajú, menej výjazdov hlásia aj záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *