Podvodníci skúšajú nové „COVID triky“, dôchodkyňa takmer prišla o tisíce eur

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – Krízovej situácii sa prispôsobili aj podvodníci a na senioroch skúšajú nové triky. Policajti v Banskobystrickom kraji zaevidovali vo viacerých okresoch prípady, keď sa podvodníci vydávali za zamestnancov Krízového centra COVID. Jeden z nich sa stal aj v Lučeneckom okrese.

Injekcia pre dcéru

Ako informovala banskobystrická krajská polícia, 77-ročnej žene zavolal neznámy muž a od dôchodkyne žiadal 8-tisíc eur na injekciu pre jej dcéru, ktorá leží na pľúcnej ventilácii v bratislavskej nemocnici.

Viac o téme: Koronavírus

Keďže doma nemala celú sumu, podvodník jej zabezpečil odvoz taxíkom do najbližšej pobočky banky s tým, že peniaze prevezme niekto u nej doma.

Dôchodkyňa išla na políciu

Cestou jej ešte niekoľkokrát volal na mobil. Žene našťastie v tom čase zatelefonovala dcéra, ktorá ju ihneď poslala na najbližšie policajné oddelenie.

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin podvodu spáchaný v štádiu pokusu. Ako uviedla polícia, tohto činu sa páchateľ dopustil v čase núdzového stavu, teraz mu hrozí trest na 10 až 15 rokov.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci skúšajú nové „COVID triky“, dôchodkyňa takmer prišla o tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *