Policajti počas protivládneho protestu nepoužili zásahové výbušky, odvracali hodené predmety

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia vylučuje použitie zásahových výbušiek príslušníkmi poriadkových jednotiek počas neohlásených verejných zhromaždení zo 17. novembra v Bratislave. Ako vo svojom profile na sociálnej sieti uvádza bratislavská polícia, príslušníci poriadkových jednotiek počas zhromaždenia.

Naopak odvracali rukami a obrannými štítmi pyrotechnické predmety, ktoré boli zo strany zúčastnených osôb hodené proti nim. „Zásahové výbušky zo strany policajtov poriadkových jednotiek neboli použité,“ zdôrazňuje polícia.

Pri útokoch zúčastnených osôb počas neohlásených zhromaždení v utorok 17. novembra v Bratislave bol zranený jeden príslušník Policajného zboru SR. Zhromaždenia sa uskutočnili na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a aj pred budovou Národnej rady SR.

Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,“ uviedla v stredu 18. novembra polícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v Bratislave proti opatreniam Matovičovej vlády – 17. november (fotografie)

Viac k témam: protest, protivládne protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti počas protivládneho protestu nepoužili zásahové výbušky, odvracali hodené predmety © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *