Polícia varuje pred nelegálnou výrobou alkoholu v Poltári, metylakohol zabil muža

Lučeneckí kriminalisti začali v tejto veci intenzívne preverovanie a zistili miesto, odkiaľ by mohla nebezpečná látka pochádzať.

11.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 11. decembra, 14:40

Polícia vyzýva občanov, ktorí majú informáciu k nelegálnej výrobe alkoholu v okrese Poltár, aby ju ohlásili na čísle 158. Odbor kriminálnej polície v Lučenci totiž pracuje na prípade úmrtia 44-ročného muža z okresu Poltár. Toho našli mŕtveho v stredu 8. decembra v obci Ozdín.

Pri pitve bola v tele nebohého zistená prítomnosť metylalkoholu, ktorá spôsobila jeho smrť. Informovala o tom banskobystrická polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Polícia na základe zistených skutočností predpokladá, že v okrese Poltár sa môže vyskytnúť takýchto prípadov viac, nakoľko majú kriminalisti podozrenie, že v tomto okrese dochádza k nelegálnej výrobe alkoholu, ktorý obsahuje vyššie uvedené nebezpečné látky.

Lučeneckí kriminalisti začali v tejto veci intenzívne preverovanie a zistili miesto, odkiaľ by mohla nebezpečná látka pochádzať. V piatok v neskorých večerných hodinách vykonali domovú prehliadku v obci Ozdín, pri ktorej našli zariadenie na výrobu liehu. Zaistili pritom viac ako 80 litrov čírej tekutiny, zatiaľ neznámeho pôvodu. Zaistená látka bola zaslaná na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a taktiež pre trestný čin nedovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Viac k témam: Alkohol, metylalkohol, nelegálna výroba alkoholu
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia varuje pred nelegálnou výrobou alkoholu v Poltári, metylakohol zabil muža © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *