Polícia vyvracia hoax o tom, že len krv nezaočkovaných zachráni pri transfúzii život

Pacienti sa podľa polície nikdy nedozvedia, či dostali krv od očkovanej, alebo neočkovanej osoby.

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na profil Zuzana Foltánová na sociálnej sieti, ktorý hovorí o tom, že krv nezaočkovaných môže pri transfúzii zachrániť život. Informuje o tom vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia konštatuje, že toto tvrdenie nemá žiadnu oporu v logike, vede a v tom, čo sa v skutočnosti deje. Zdôrazňuje, že krv chodia darovať očkovaní, aj nezaočkovaní, dokonca bez povinnosti testovania. „Kvalita krvi, a to, či je pre potenciálneho príjemcu bezpečná, sa určuje na základe vyplneného dotazníka darcu a od samotného vyšetrenia darovanej krvi. Krv očkovaných nie je v žiadnom prípade nakazená či zlá,“ uvádza polícia.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Dodáva, že krv očkovaných sa poskytuje príjemcom bez ohľadu na to, či sú očkovaní, alebo nezaočkovaní. Policajti dodávajú, že krv očkovaných sa dnes dostáva do tiel neočkovaných osôb, ktoré krv potrebujú. Preto je priložený hoax bezpredmetným, keďže nezaočkované osoby nikdy nezistia, že dostali krv od očkovaných.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Darovanie krvi, Hoax, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyvracia hoax o tom, že len krv nezaočkovaných zachráni pri transfúzii život © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *