Poslanec Benčík žiada rýchlejšie zásahy proti nezákonným zhromaždeniam v čase ich zákazu

8.11.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ján Benčík (Za ľudí) podal podnet ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). V ňom žiada, aby polícia zasahovala proti nezákonným zhromaždeniam v čase zákazu zhromažďovania rýchlejšie.

Benčík Mikulcovi zároveň navrhol, aby boli zhromaždenia, ktoré sú nezákonné, rozpustené s odkazom na platnú právnu úpravu. Navrhol tiež iniciovať urýchlenú zmenu zákona o zhromažďovacom práve, ktorá by odstránila všetky právne pochybnosti.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Benčíka je potrebné prijať taký právny výklad zákona o zhromažďovacom práve, že jeho aplikáciou v praxi je možné zhromaždenie zakázať a zakázané zhromaždenie je následne možné rozpustiť, keďže ide o konanie zhromaždenia, ktoré bolo zakázané.

Poslanec strany Za ľudí tak reagoval na zhromaždenie zo soboty 17. októbra, kedy sa pre Úradom vlády SR napriek zákazu zhromažďovania konal protest, ktorý polícia rozpustila až po niekoľkých desiatkach minút. Podľa Benčíka mala polícia v súlade so zákonom o zhromažďovacom práve a platným núdzovým stavom protest rozpustiť okamžite.

Viac k témam: protest, zhromaždenie, zhromažďovacie právo
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Benčík žiada rýchlejšie zásahy proti nezákonným zhromaždeniam v čase ich zákazu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *