Poslanecký klub SaS povedie Gröhling a tvrdí, že pri korupčnej minulosti Smeru a SNS im treba pozerať na prsty

Dodal, že i predtým dokázali z opozície presadzovať návrhy na pomoc Slovensku.

21.10.2023 (SITA.sk) – Poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita (SaS) v Národnej rade (NR) SR povedie Branislav Gröhling. Poslanci strany ho zvolili počas štvrtkového zasadnutia klubu.

Ako informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, medzi poslancami panovala zhoda na tom, že bývalý minister školstva disponuje schopnosťou spájať i konštruktívne a slušne rokovať.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

„Sme skúsenosťami a odbornosťou najlepšie pripravení robiť kvalitnú opozičnú prácu. Našou snahou bude aktívne spolupracovať s opozičnými stranami nielen pri predkladaní návrhov zákonov, ale aj pri spoločnom postupe vo výboroch či počas schôdze,“ vraví Gröhling. Dodal, že i predtým dokázali z opozície presadzovať návrhy na pomoc Slovensku.

„Zároveň bude pri korupčnej minulosti Smeru a SNS nevyhnutnosťou pozerať koalícii na prsty a kontrolovať ich kroky a každý jeden detail predkladaného zákona,“ skonštatoval Gröhling.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Opozícia, Podpredseda strany SaS, Poslanecký klub
Zdroj: SITA.sk – Poslanecký klub SaS povedie Gröhling a tvrdí, že pri korupčnej minulosti Smeru a SNS im treba pozerať na prsty © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *