Považská Bystrica hostí vyvrcholenie Slovenského pohára, o trofej zabojuje kvarteto účastníkov SHL

Pred rokom súťaž ovládol súčasný extraligista z Humenného, v sezóne 2021/2022 triumfovali Žilinčania.

21.10.2023 (SITA.sk) – Počas prvého decembrového víkendu v Považskej Bystrici vyvrcholí 3. ročník hokejového Slovenského pohára. O trofej zabojujú výhradne účastníci Slovenskej hokejovej ligy – druhej najvyššej súťaže.

Finálový víkend

Okrem domácej Považskej Bystrice budú o titul bojovať hokejisti Žiliny, Prešova a Žiaru nad Hronom. Pred rokom súťaž ovládol súčasný extraligista z Humenného, v sezóne 2021/2022 triumfovali Žilinčania.

Finálový víkend Slovenského pohára v ľadovom hokeji sa koná premiérovo, v predchádzajúcich edíciách sa hralo semifinále na odvety.

V sobotu 9. decembra sa na Považí najprv o 14.00 h uskutoční semifinálové stretnutie medzi hráčmi Žilina a Prešova, o druhú finálovú miestenku budú od 18.00 h bojovať domáci „panteri“ a hokejisti Žiaru nad Hronom. O držiteľovi titulu rozhodne nedeľňajšie finále dvoch úspešných semifinalistov so začiatkom o 14.00 h.

Výborná atmosféra

„V uplynulých dvoch sezónach sme zaznamenali veľké rozdiely v návštevnosti semifinálových a finálových zápasov. Na semifinálové stretnutia si diváci hľadali cestu ťažšie, finálové súboje mali výbornú atmosféru aj športovú kvalitu. Našou snahou v aktuálnom ročníku bolo zvýšiť počet duelov, v ktorých pôjde o všetko. Preto sme pristúpili k zmene formátu a veríme, že finálový víkend bude divácky atraktívnejší,“ povedal manažér športového oddelenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Rastislav Konečný na zväzovom webe.

SZĽH dal ponuku organizovať záverečný turnaj všetkým semifinalistom. „S možnosťou organizovania vyvrcholenia súťaže sme oslovili všetkých štyroch semifinalistov, z ktorých trojica prejavila záujem. Oceňujeme veľkú snahu žilinského klubu, ktorý sa v minulej sezóne úspešne zhostil finálového zápasu. Preferovali sme však mestá, v ktorých sa ešte nehralo pohárové finále. Žiar nad Hronom sa napokon vzdal možnosti organizácie, a tak sme sa aj vzhľadom na ústretovosť mesta a tamojšieho klubu rozhodli pre Považskú Bystricu,“ doplnil Konečný.

Viac k témam: SHL Slovenská hokejová liga, Slovenský pohár v hokeji
Zdroj: SITA.sk – Považská Bystrica hostí vyvrcholenie Slovenského pohára, o trofej zabojuje kvarteto účastníkov SHL © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *