Prešovskí zdravotníci riešili počas silvestrovskej noci najčastejšie krvácanie z nosa a zabudnutú vatu v uchu

Na úrazovej chirurgii ošetrili na Silvestra takmer 70 pacientov.

1.1.2024 (SITA.sk) – Urgentnú lekársku pomoc vyhľadalo na prelome rokov v prešovskej nemocnici zhruba 180 pacientov. Objavili sa aj kuriózne prípady, všetky sa ale skončili šťastne.

Krvácanie z nosa i prehryznutý teplomer

Silvestrovskú službu mali podľa Martiny Pavlíkovej prešovskí zdravotníci bohatú na rôzne udalosti. Na otorinolaryngologickom (ORL) oddelení ošetrili takmer 40 pacientov s celým spektrom diagnóz.

,,Až v piatich prípadoch sa vyskytlo krvácanie z nosa, jedno bolo vážnejšie a skončilo sa operačným zákrokom. Zaujímavosťou boli dva prípady pacientov so zabudnutou vatou v uchu a jedno dieťatko prehrýzlo teplomer, našťastie bez vážnejších následkov,“ informoval zástupca primára ORL Patrik Sivčo.

Na úrazovej chirurgii ošetrili na Silvestra takmer 70 pacientov.

„Išlo o bežné úrazy pri športe, varení, pri tanci, popáleniny. Po polnoci sa vyskytli väčšinou krvavé poranenia po páde na sklo,“ uviedla službukonajúca lekárka úrazovej ambulancie Anna Jenčová.

Detský úraz oka

Na očnom oddelení ošetrili aj dieťa s úrazom oka, ktorému odletela iskra z prskavky a nadránom mladíkovi vletela do tváre strela, v tomto prípade bola odporučená hospitalizácia.

Na internom oddelení ošetrili celkovo 66 pacientov a boli medzi nimi aj viacerí s ochorením COVID-19 či s problémami s tlakom.

Viac k témam: COVID-19, Silvester, Úrazy
Zdroj: SITA.sk – Prešovskí zdravotníci riešili počas silvestrovskej noci najčastejšie krvácanie z nosa a zabudnutú vatu v uchu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *