Prezidentka Čaputová gratuluje Bidenovi a verí v prehĺbenie spolupráce medzi USA a EÚ

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová dúfa, že budúci americký prezident prispeje k ďalšiemu posilňovaniu transatlantickej jednoty a spojenectva, tiež k prehĺbeniu spolupráce medzi USA a Európskou úniou (EÚ), k angažovaniu sa a líderstvu Spojených štátov v otázke klimatickej zmeny.

Prezidentské voľby v USA – výsledky

Zároveň k plnej účasti USA na záväzkoch vyplývajúcich z Parížskej klimatickej dohody. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Gratulujem Joeovi Bidenovi! Hoci ešte nie sú vyhlásené oficiálne výsledky volieb, všetko nasvedčuje tomu, že Američania si vybrali z dvoch ponúknutých ciest cestu zmierenia a stability,“ skonštatovala prezidentka SR.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA

Podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme Rodina) Američania vyjadrili svoju vôľu v demokratických voľbách. „Treba to rešpektovať a zamerať sa na upevňovanie vzťahov Spojených štátov a Európy. Je nespochybniteľným faktom, že USA sú našim strategickým partnerom,” uviedol vo vyhlásení šéf parlamentu. Dodal, že kroky prezidenta Bidena bude pozorne sledovať.

Viac k témam: klimatické zmeny, parížska klimatická dohoda, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová gratuluje Bidenovi a verí v prehĺbenie spolupráce medzi USA a EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *