Pri testovaní bola podľa Fica hrubo porušená ústava, vyzýva na zastavenie Matoviča

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Podľa predsedu strany Smer – SD Roberta Fica je na Slovensku napätá atmosféra, v ktorej sa do úvahy neberie iný názor, prípadne sa iný názor len dehonestuje. Informoval o tom Tlačový odbor strany Smer – SD.

Hrubo porušovali ústavu

Predseda strany upozornil, že pri testovaní cez víkend hrubo porušovali ústavu. Keď povolali bez súhlasu prezidentky vojakov našej armády. Bez súhlasu Národnej Rady SR povolali vojakov z Rakúska. O zdravotníkoch z Maďarska nevieme nič, navyše ešte zneužili mestá a obce,“ píše sa v stanovisku strany.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Fica bolo prvé kolo testovania nezmyselné a druhé, nech bude v akomkoľvek rozsahu, má viesť k tomu, aby sa minuli testy, o ktorých sa Fico domnieva, že boli draho nakúpené.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde

Opozícia má v rukách iba politické nástroje, preto podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde za všetky prešľapy proti ústave a ľuďom. Médiá o nich nepochopiteľne mlčia a poslušne stoja na strane tejto vlády,“ skonštatoval tlačový odbor.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie na Slovensku – výsledky

Zobraziť fotogalériu k článku:
Celoplošné testovanie na Slovensku (fotografie)

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Zároveň predseda strany Smer-SD apeluje na odborníkov v krízovom štábe a primátorov a starostov, aby neboli ticho a nahlas hovorili, čo sa na Slovensku deje, pretože iba tak možno zastaviť ľudí, ako je premiér Igor Matovič (OĽaNO) pred chaosom, bezprávím a do prekračovania hraníc slušnosti.

Viac k témam: Celoplošné testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri testovaní bola podľa Fica hrubo porušená ústava, vyzýva na zastavenie Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *