Progresívne Slovensko má nového člena, do hnutia vstúpil europoslanec Michal Wiezik (video)

Wiezik bol predtým členom strany Spolu – občianska demokracia, za ktorú v koalícii s Progresívnym Slovenskom kandidoval aj vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2019.

3.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 3. decembra, 11:57

Europoslanec Michal Wiezik vstúpil do hnutia Progresívne Slovensko (PS). Informovala o tom na piatkovej tlačovej konferencii predsedníčka hnutia Irena Bihariová.

Wiezik bol predtým členom strany Spolu – občianska demokracia (Spolu), za ktorú v koalícii s Progresívnym Slovenskom kandidoval aj vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2019. Do hnutia PS vstúpilo aj niekoľko ďalších bývalých členov strany Spolu.

Zelená agenda

„Progresívne Slovensko vnímam ako jediné hnutie, ktoré dôsledne obhajuje a rieši environmentálne témy. Do politiky som vstupoval s takzvanou zelenou agendou a naplnenie tohto mandátu je možné len na platforme strany, ktorá sa týmto témam venuje. Progresívne Slovensko tou stranou bezpochyby je,“ zdôvodnil Wiezik.

Prijatie nových členov hnutia je podľa Bihariovej dôkazom toho, že v ňom vidia priestor na rozvíjanie svojich profesionálnych agend a napĺňanie cieľov, ktoré deklarovali pred vstupom do politiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Paľba zelenej frakcie

„Za normálnych okolností by nás mrzel odchod každej jednej členky a každého jedného člena strany Spolu. Od septembrového snemu strany sme však viac ako útokom politických súperov mimo našej strany boli vystavení neustálej paľbe zelenej frakcie v strane. Skupiny približne troch desiatok ľudí, ktorí sa najprv neúspešne snažili z občiansko-demokratickej strany spraviť stranu zelenú, následne na sneme podporili zánik našej strany a nakoniec pod vedením Juraja Hipša prehrali volebný súboj o predsedu strany, ktorý inicioval práve Hipš,“ reagoval predseda Spolu a nezaradený poslanec parlamentu Miroslav Kollár.

Riešenie v podobe odchodu spomínaných členov zo Spolu preto považuje za dobré pre obe strany. Odídencom sa poďakoval za ich prácu pre stranu a v ich osobných, pracovných a politických životoch im želá všetko dobré.

Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko má nového člena, do hnutia vstúpil europoslanec Michal Wiezik (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *