Režim na hraniciach bude podľa Mikulca závisieť od núdzového stavu aj zákazu vychádzania

5.11.2020 (Webnoviny.sk) – O režime na hraniciach Slovenska v súvislosti s protipandemickými opatreniami sa stále diskutuje. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Podotkol, že na hraničný režim bude mať vplyv aj to, či bude predĺžený núdzový stav a s ním spojený zákaz vychádzania.

Viac o téme: Koronavírus

„Určite budeme posilňovať režim na hraniciach po testovaní,” povedal Mikulec s tým, že otázkou ostáva napríklad to, ako budú hraničné priechody rozdelené.

„Už teraz sa ľudia, ktorí prichádzajú na Slovensko s krajín, ktoré patria do zoznamu rizikových, musia preukázať PCR testom,” povedal minister.

Rezort vnútra chce podľa Mikulca hraničný režim skonzultovať aj so susednými krajinami. „Aby sme čo najviac zabezpečili plynulosť na hraničných priechodoch,” zdôraznil.

V akej miere sa bude na hraniciach testovať záleží podľa neho predovšetkým na tom, aké budú kapacity zdravotníckeho personálu, keďže práve ten musí vykonávať odbery.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, minister vnútra SR, núdzový stav, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Režim na hraniciach bude podľa Mikulca závisieť od núdzového stavu aj zákazu vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *