RTVS reaguje na vyjadrenia Danka o parazitoch, ktorí berú peniaze: Opätovne a účelovo podsúva klamlivé informácie

Podpredsedu Národnej rady opakovane obviňuje vedenie RTVS z nevýhodnej spolupráce s externými firmami.

30.12.2023 (SITA.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa dôrazne ohradila voči vyjadreniam podpredsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) s tým, že sú tieto vyjadrenia zavádzajúce. Ako RTVS pripomenula, Danko opakovane obviňuje vedenie RTVS z nevýhodnej spolupráce s externými firmami.

Opätovné obvinenie

„S týmito spoločnosťami RTVS spolupracovala aj za predchádzajúceho vedenia. Naposledy hovoril o „parazitoch, ktorí brali peniaze z RTVS na technike,“ uviedla RTVS s tým, že ide o opätovné a účelové podsúvanie klamlivých informácií.

Dôkazy môže odovzdať úradom

„RTVS si, ako verejnoprávna inštitúcia, plní všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona, súvisiace s transparentným financovaním a nakladaním s finančnými prostriedkami a s verejným obstarávaním. O zmluvách RTVS je informovaná a prijíma ich na vedomie Rada RTVS, pričom o zmluvách s plnením nad 100-tisíc eur informuje Radu RTVS formou zámeru generálny riaditeľ RTVS, pričom dozorná komisia ich prerokováva,“ vyhlásila RTVS.

Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj uviedol, že ak Danko disponuje dôkazmi, ktoré potvrdzujú konanie RTVS v rozpore so zákonom, nech osloví príslušné štátne orgány, ktoré dohliadajú nad hospodárením s finančnými prostriedkami.

Danko v stredu 27. decembra v rozhovore pre reláciu RTVS Téma :24 uviedol, že sa vláda definitívne rozhodla rozdeliť RTVS na samostatnú verejnoprávnu televíziu a rozhlas. Ako Danko spresnil, zákon, ktorý médium rozdelí by sa mohol predložiť vo februári 2024.

Danko vyhlásil, že občanom ukážu, „ktorí paraziti si brali peniaze z RTVS na technike.“ Uviedol tiež, že jeho cieľom je, aby RTVS fungovala opäť v normálnom režime.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny riaditeľ RTVS, Médiá, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Rada RTVS, verejnoprávne médiá
Zdroj: SITA.sk – RTVS reaguje na vyjadrenia Danka o parazitoch, ktorí berú peniaze: Opätovne a účelovo podsúva klamlivé informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *