Šeliga chce od Mikulca vysvetlenie, prečo policajti nezasiahli, keď ľudia pľuli na Zajaca a Gála

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) bude interpelovať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) v súvislosti nekonaním príslušníkov Policajného zboru SR (PZ SR).

Tí nezasiahli pri tom, ako demonštranti na nezákonnej demonštrácii v utorok 17. novembra pľuli a vulgárne nadávali lídrom novembra 1989 Petrovi Zajacovi a Fedorovi Gálovi. V tlačovej správe o tom informoval Šeligov poradca Juraj Rizman.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v Bratislave proti opatreniam Matovičovej vlády – 17. november (fotografie)

To, čo sa stalo, považuje Šeliga za prejav úbohosti a nenávisti, ktorú hlboko odsudzuje. „Miesto vďaky za slobodu sa im dostalo urážok. Mrzí ma, že toto museli zažiť aj 31 rokov od Nežnej revolúcie,“ uviedol Šeliga s tým, že podľa medializovaných informácií bola na mieste policajná hliadka a nerozumie, prečo nezasiahla. Preto bude interpelovať ministra vnútra Mikulca, od ktorého bude chcieť vysvetlenie celej situácie a konania policajtov.

„Aj takéto činy nám ukazujú, ako veľmi dôležité je vzdelanie o našich vlastných dejinách a význame disidentov a hrdinov novembra 1989 v nich,“ dodal podpredseda Šeliga.

Viac k témam: 17. november, minister vnútra SR, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Šeliga chce od Mikulca vysvetlenie, prečo policajti nezasiahli, keď ľudia pľuli na Zajaca a Gála © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *