Šeliga: Žiaden z kandidátov na generálneho prokurátora nemal dopredu nič sľúbené

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – To, že v koalícii ešte nie je dohoda na kandidátovi generálneho prokurátora dokazuje, že nikto nemal dopredu nič sľúbené. V nedeľňajšej diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to povedal podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Podľa jeho slov bola dohoda, že po tvrdom vypočutí budú nasledovať rokovania v kluboch a následne v koalícii. Tvrdé vypočutie bolo podľa neho potrebné. Šeliga doplnil, že koalícia má povinnosť dohodnúť sa na jednom kandidátovi. V strane Za ľudí si podľa neho zostavili poradie uchádzačov. Traja, respektíve štyria, sú pre nich prijateľní.

Podpredseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Richard Takáč povedal, že ak sa v prvom kole nepodarí kandidáta zvoliť, Smer si možno na klub zavolá dvoch uchádzačov, ktorí postúpia do opakovanej voľby.

Zároveň potvrdil, že poslanci Smeru sa na voľbe zúčastnia, no nebudú hlasovať ani za jedného. Zopakoval, že navrhnú, aby voľba bola tajná. Smer-SD podľa jeho slov nerokoval so žiadnou koaličnou stranou o voľbe.

Viac k témam: Voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Šeliga: Žiaden z kandidátov na generálneho prokurátora nemal dopredu nič sľúbené © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *