Slovenskí hokejisti prišli o súpera na Švajčiarskom pohári, dôvodom je pandémia koronavírusu

Nórska vláda v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou s koronavírusom vyhlásila čiastkový lockdown a jeho súčasťou sú aj cestovné obmedzenia.

14.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nórsko nebude súperom slovenskej hokejovej reprezentácie na nadchádzajúcom Švajčiarskom pohári vo Vispe, ktorý sa uskutoční v dňoch 16.- 17. decembra pod názvom NaturEnergie Challenge.

Čiastkový lockdown v Nórsku

Nórska vláda v pondelok večer v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou s koronavírusom vyhlásila čiastkový lockdown a jeho súčasťou sú aj cestovné obmedzenia. Nóri mali odcestovať do Švajčiarska v utorok ráno, ale nestalo sa tak. Informuje o tom oficiálny web Švajčiarskej hokejovej federácie.

„Nórsky národný tím musel dva dni pred začiatkom turnaja v krátkom čase zrušiť svoju účasť na NaturEnergie Challenge vo Vispe. V Nórsku prerušili všetky hokejové súťaže aj tréningový proces s výnimkou najvyššej profesionálnej ligy. O ďalšom postupe budú švajčiarski organizátori informovať v utorok po konzultácii s ostatnými účastníkmi turnaja Slovenskom a Lotyšskom,“ informoval web sihf.ch.

Posledná generálka pred Pekingom

Slováci mali vo Vispe vo štvrtok nastúpiť proti Nórom a v piatok proti jednému z dvojice Švajčiarsko – Lotyšsko. V pôvodnom zozname účastníkov figuroval namiesto Nórov olympijský výber Ruska, ktorý sa pod Alpami nepredstaví rovnako z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie.

Turnaj vo Švajčiarsku je pre Slovákov posledná medzinárodná previerka pred februárovými zimnými olympijskými hrami v Pekingu. Na novembrovom Nemeckom pohári v Krefelde slovenskí hokejisti po dobrých výkonoch skončili na druhom mieste za domácimi Nemcami, ale pred Švajčiarmi a olympijským tímom Ruska.

Viac k témam: Švajčiarsky pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti prišli o súpera na Švajčiarskom pohári, dôvodom je pandémia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *