Slovensko je úspešný príbeh, ktorý je potrebné ďalej rozvíjať, vyhlásil Blanár

Slovenská republika podľa šéfa slovenskej diplomacie v rámci medzinárodnej politiky zotrvá v pozícii zodpovedného, čitateľného a stabilného partnera.

1.1.2024 (SITA.sk) – Existencia samostatného Slovenka je úspešný príbeh, ktorý je potrebné ďalej rozvíjať. Pri príležitosti 31. výročia samostatného štátu to skonštatoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár.

Pripomenul pritom, že Slovenská republika sa od svojho vzniku stala rešpektovaným partnerom a členom relevantných medzinárodných organizácií.

Slovensko na prvom mieste

„Rok 2023 bol výrazne ovplyvnený geopolitickým dianím, vojnovými konfliktmi. Našou snahou bude premeniť nasledujúci rok v diplomacii na 12 úspešných mesiacov, počas ktorých bude počuť hlas Slovenska a náš apel na podporu mieru, spolupráce medzi národmi a predovšetkým na rozhodnutia, ktoré prinesú našim občanom a našej ekonomike pozitívne impulzy, nie obmedzenia,“ uviedol Blanár s tým, že národnoštátne záujmy musia ostať na prvom mieste, aby obyvatelia cítili podporu a pomoc štátu aj v ťažkých situáciách.

Slovenská republika podľa slov šéfa slovenskej diplomacie v rámci medzinárodnej politiky zotrvá v pozícii zodpovedného, čitateľného a stabilného partnera.

Blížia sa okrúhle výročia

Blanár pripomenul, že v roku 2024 si Slovensko pripomenie viacero okrúhlych výročí – 20. výročie vstupu do Európskej únie a do Severoatlantickej aliancie alebo 15. výročie vstupu do eurozóny.

„Európska únia je jedinečný projekt. Je pre nás životným priestorom a prináša nám významné benefity, ktoré si v bežnom živote často ani neuvedomujeme. Naše členstvo je nenahraditeľné, no skutočný prospech má len vtedy, ak nezabúdame na našu národnú suverenitu,“ zdôraznil minister zahraničných vecí.

Doplnil, že úspešné projekty, investície a výhody, ktoré majú obyvatelia Slovenska aj vďaka európskej podpore, priblížia priamo v regiónoch tohtoročné podujatia pri príležitosti 20. výročia začlenenia Slovenskej republiky do Európskej únie.

Viac k témam: Deň vzniku SR
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je úspešný príbeh, ktorý je potrebné ďalej rozvíjať, vyhlásil Blanár © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *