Smer tvrdí, že s ním Hlas vylúčil povolebnú spoluprácu. Pellegriniho stranu spojil so SaS a Progresívnym Slovenskom

Sociálne sľuby strany Hlas-SD sa pri spolupráci so stranami SaS a PS stávajú podľa Smeru len fikciou.

21.2.2023 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) berie na vedomie rozhodnutie politickej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vylúčiť z povolebnej spolupráce strany Smer-SD a Republiku. Prostredníctvom tlačovej správy o tom informoval tlačový odbor strany Smer-SD.

„Toto rozhodnutie oznámil v sobotu predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Z jeho slov jasne vyplýva, že pôjde o spoluprácu Hlasu-SD, strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Progresívne Slovensko (PS), ktorého predstavitelia absolvovali po páde vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) stretnutie v prezidentskom paláci,“ tvrdí Smer-SD.

Smer v tom vidí podvod

Strana zároveň tvrdí, že prípadná vládna koalícia zložená zo spomínaných strán znemožní napĺňanie akýchkoľvek predstáv o silnom sociálnom štáte a boji proti chudobe a zdražovaniu.

„Odmietavé postoje SaS a PS k ľavicovej agende sú všeobecne známe. Naopak, otvorené prihlásenie sa Hlasu-SD k extrémnym liberálnym a pravicovým stranám vytvára neobmedzený priestor na presadzovanie radikálnej liberálnej a pravicovej agendy,“ tvrdí Smer-SD.

Dodali, že sociálne sľuby strany Hlas-SD sa pri spolupráci so stranami SaS a PS stávajú len fikciou.

„Postoj Hlasu-SD je o to zarážajúcejší, že požiadal Smer-SD o súhlas s asociovaným členstvom v Strane európskych socialistov, čo vo svetle avizovanej spolupráce Hlasu s pravicou a liberálmi musí Smer-SD považovať za podvod,“ dodala strana.

Odmietajú OĽaNO a kotlebovcov

Hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková agentúru SITA informovala, že strana vylúčila povolebnú spoluprácu len s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, pretože ich považuje za hrozbu pre slovenskú demokraciu.

„O podobe budúcej vlády rozhodnú ľudia v demokratických voľbách, tým, koho a v akej sile pošlú do Národnej rady SR. Zostavovať vopred budúce koalície je neúctivé voči ľuďom a Hlas-SD má k ich volebnému právu rešpekt, úctu a pokoru,“ dodala Medveď Macíková.

Taktiež tvrdí, že Hlas-SD pôjde do volieb samostatne a jeho ambíciou je byť jedinou zmysluplnou alternatívou voči súčasnému marazmu a rozvratu.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Smer tvrdí, že s ním Hlas vylúčil povolebnú spoluprácu. Pellegriniho stranu spojil so SaS a Progresívnym Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *