Spustili petíciu za zrušenie zákazu verejných bohoslužieb, vyjadrili tak aj podporu biskupom

Signatári petície hovoria, že úplný zákaz bohoslužieb odsúdili ako protiprávne súdy v mnohých krajinách sveta.

5.12.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia spoločenského, kultúrneho, občianskeho a cirkevného prostredia podporujú biskupov a žiadajú zrušenie zákazu verejných bohoslužieb. Rovnako ako biskupi ani oni nepovažujú plošný zákaz verejných bohoslužieb za primeraný a žiadajú jeho čo najskoršie odvolanie.

V tejto súvislosti iniciovali petíciu a vyzvali ľudí, aby sa k nim pridali. V tlačovej správe o tom informoval Anton Chromík, predseda Aliancie za rodinu.

Oklieštenie náboženskej slobody

„Možnosť slobodne vyznávať svoju vieru a oslavovať Boha, ku ktorej patrí aj účasť na bohoslužbách a prijímanie sviatostí, považujeme za jednu zo základných potrieb, práv a povinností človeka. Posilu, ktorú nám dáva naša viera, si ešte viac uvedomujeme práve v týchto neľahkých chvíľach, keď mnohí z nás strácajú zdravie, blízkych, spôsob obživy alebo zažívajú dlhodobé odlúčenie od najbližších,“ uvádzajú signatári.

Pripomenuli, že úplný zákaz bohoslužieb odsúdili ako protiprávne súdy v mnohých krajinách sveta, ktoré konštatovali, že takýto zákaz znamená neprimerané oklieštenie náboženskej slobody a porušenie princípu proporcionality.

Plošný zákaz treba nahradiť opatreniami

Signatári vyzvali vládu, aby čo najskôr odvolala plošný zákaz verejných bohoslužieb a nahradila ho opatreniami, ktoré sa v iných krajinách, ale aj na Slovensku v predchádzajúcich týždňoch ukázali ako funkčné a dostatočné.

Petíciu na podporu biskupov a za zrušenie zákazu verejných bohoslužieb iniciovali okrem iného predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík, bývalý minister vnútra Vladimír Palko či kňaz Anton Ziolkovský.

Viac k témam: Biskupi, Bohoslužby, Koronavírus, Lockdown, Pandemické opatrenia, Petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Spustili petíciu za zrušenie zákazu verejných bohoslužieb, vyjadrili tak aj podporu biskupom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *