Strana Hlas-SD si zvolí predsedu i časť predsedníctva, jediným kandidátom na predsedu je Pellegrini

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si na sobotnom ustanovujúcom sneme zvolí predsedu strany, troch podpredsedov, časť predsedníctva a ďalšie orgány. Jediným kandidátom na predsedu strany je expremiér Peter Pellegrini. Ako informovala hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková, snem sa uskutoční online formou.

Ide predovšetkým o technický snem, aby sme mohli splniť všetky náležitosti, ktoré nám ustanovuje zákon. Po zvolení štatutára a ďalších straníckych orgánov môže začať strana prijímať členov, budovať regionálne štruktúry i prijímať a následne zverejňovať príspevky na svoje fungovanie,“ povedal člen prípravného výboru Hlasu a nezaradený poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok.

Ambíciou Hlasu je zvolať po prekonaní aktuálnej vlny pandémie koronavírusu klasický snem v jarných mesiacoch budúceho roka. Na tomto sneme zvolí strana ďalších podpredsedov, zvyšok predsedníctva a predstaví svoj politický program, v jadre ktorého bude stáť človek a jeho dôstojný život.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Hlas-SD 11. septembra. Na registráciu strany vyzbierali takmer 95-tisíc podpisov, pričom potrebných je ich podľa zákona aspoň 10-tisíc. V nateraz poslednom prieskume, ktorý vykonala agentúra Polis pre diskusnú reláciu TV Joj Na hrane, by voľby vyhral práve Hlas-SD so ziskom 21,3 percenta.

Viac k témam: Koronavírus, prieskum, voľba predsedu strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Hlas-SD si zvolí predsedu i časť predsedníctva, jediným kandidátom na predsedu je Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *