Sudkyňa rozhodla o vzatí do väzby obvinenej ženy, ktorá je stíhaná pre teroristický útok

Dôvodom väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti.

24.12.2023 (SITA.sk) – Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu vyhovela návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a rozhodla o vzatí do väzby obvinenej L.Sz., ktorá je stíhaná pre teroristický útok. Dôvodom väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Rozhodnutie nie je právoplatné

„Sudkyňa pre prípravné konanie zamietla žiadosť obvinenej o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ informovala hovorkyňa Špecializované trestného súdu Katarína Kudjáková.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, obvinená proti nemu podala sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali vo štvrtok autora výhražných emailov zaslaných 7. decembra základnej škole v Banskej Bystrici. Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku.

Trest odňatia slobody

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie. Totožnosť pisateľa výhražných emailov zistili príslušníci NAKA v spolupráci so špecialistami z odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov dnes vyšetrovateľ tejto osobe vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do väzby,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová. Ďalšie informácie o páchateľovi a samotnom skutku podľa nej v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

Viac k témam: Obvinenie, Súdy, Teroristický útok, Vyhrážanie, Základná škola
Zdroj: SITA.sk – Sudkyňa rozhodla o vzatí do väzby obvinenej ženy, ktorá je stíhaná pre teroristický útok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *