Súdny proces so ženou obžalovanou z terorizmu má stanovený termín pojednávania, zatiaľ sú vytýčené tri termíny

Renáta D. je stíhaná pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže a podporovania teroristickej skupiny.

12.11.2023 (SITA.sk) – Proces s Renátou D., ktorá je obžalovaná pre podporu terorizmu v súvislosti so svojím pobytom v Sýrii, začína na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v pondelok 13. novembra.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že vo veci sú zatiaľ vytýčené tri termíny hlavného pojednávania. Renáta D. je stíhaná pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže, založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny a vojnového bezprávia.

Obžalovanú na Slovensko dopravili z Iraku vládnym špeciálom v rámci repatriácie slovenských občanov. Podľa medializovaných informácií predtým žila v Sýrii, kam prišla z Egypta za svojím manželom, údajným členom teroristickej organizácie ISIS.

Na Slovensko dopravili aj dve deti obvinenej, ktoré sú momentálne v starostlivosti štátu. Samotná obvinená je od februára tohto roku vo väzbe.

Viac k témam: Pojednávanie, Súdy, Terorizmus, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk – Súdny proces so ženou obžalovanou z terorizmu má stanovený termín pojednávania, zatiaľ sú vytýčené tri termíny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *