Sulík kritizuje Matovičove 500-eurové poukazy. Bude to fiasko a dehonestujú samotnú vakcínu

Systém nebude podľa ministra hospodárstva fungovať po technickej stránke a nebude ho možné zvládnuť ani administratívne.

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Poukážky v hodnote 500 eur pre každého zaočkovaného seniora nad 60 rokov budú podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) fiaskom.

Ako ďalej povedal po stredajšom rokovaní vlády, systém nebude fungovať po technickej stránke a nebude ho možné zvládnuť ani administratívne.

Kabinet pritom zámer ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) schválil, ministri za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) ho nepodporili.

Dehonestácia vakcíny

Počas schvaľovania v parlamente sa liberáli podľa svojho predsedu zdržia, alebo budú hlasovať proti. „Prvý a hlavný dôvod je, že dehonestuje a devalvuje samotnú vakcínu,“ reagoval na nápad s poukážkami Sulík.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa neho časť ľudí svoj názor jednoducho nezmení a v slobodnej spoločnosti to musíme rešpektovať. Zároveň odmieta fakt, aby si ľudia nechávali takýmto spôsobom platiť za to, že sami seba chránia. „To považujem za morálny hazard,“ zhodnotil minister hospodárstva.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Sulík taktiež upozornil, že množstvo dôchodcov sa už zaočkovalo, alebo sa na tento krok chystá, a štát teda bude platiť aj tým, ktorí sú pre očkovanie už dávno rozhodnutí.

Korupcia a podplácanie

Šéf liberálov sa okrem toho obáva, že stúpne korupcia a ľudia budú vďaka poukážkam viac podplácať lekárov, aby ich zapísali do systému očkovaných, no v skutočnosti im vakcínu nepodali.

„Predpokladám, že lekári budú vlastníkmi najväčšieho množstva týchto šekov, pokiaľ budú prenosné,“ myslí si Sulík. Taktiež dodal, že za zdroje vyčlenené na poukážky by mohli stúpnuť platy všetkým sestrám a zároveň by štát vedel prijať ďalšie.

Minister hospodárstva tiež podotkol, že sa Slovensko pre poukážky môže opätovne dostať do konfliktu s Európskou komisiou.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík kritizuje Matovičove 500-eurové poukazy. Bude to fiasko a dehonestujú samotnú vakcínu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *