Sulík si počas volebnej noci nedával servítku pred ústa, Danka označil za výkvet politiky a Republiku poslal hulákať inde (video)

Richard Sulík očakáva, že SaS by mohla nakoniec získať okolo šesť percent platných hlasov.

2.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík po spočítaní 67,95 percenta okrskových zápisníc očakáva, že SaS by mohla nakoniec získať okolo šesť percent platných hlasov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Výkvet slovenskej politiky

„Zažili sme tu v Liberálnom dome už aj veselšie chvíle,“ povedal. Po tom, čo sa podľa neho udialo a aké boli turbulentné časy posledných 16 až 18 mesiacov, si myslí, že voliči SaS dali strane šancu a zároveň zdvihli varovný prst, aby to liberáli už robili poriadne.

„Moja nádej je, že vypadne minimálne Republika, to by im prospelo, nech sa skľudnia a chodia si hulákať inde,“ povedal Sulík. Podľa neho by sa do parlamentu nemusel dostať ani „výkvet slovenskej politiky Andrej Danko. Šéf liberálov zároveň skritizoval exit polly.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc v centrále strany SaS (fotografie)

„Sú kompletne zbytočné, sú to nejaké hauznumerá, to je nič,“ povedal. Obul sa aj do Demokratov. „Opojení svojím egoizmom nastúpili preto, že idú zabrániť prepadu hlasov a presne to spravili,“ zdôraznil.

Najväčšiu kritiku dostal Matovič

Najviac však Sulík skritizoval lídra hnutia OĽaNO a priatelia Igora Matoviča. „Nepatrí do politiky, robil hnusnú kampaň. Bývalý premiér chodil a hulákal s tereňákom po uliciach, to je strašná hanba,“ povedal.

Za ešte väčšiu hanbu Sulík považuje to, že sa na to „namotalo“ deväť percent voličov. „Potom sa nečudujme, že to tu je taká džamahírija, ako je, že putujeme na chvost Európy,“ tvrdí Sulík. Matovič podľa neho nepriniesol do politiky nič, len rozdávanie peňazí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Viac k témam: exit poll, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: SITA.sk – Sulík si počas volebnej noci nedával servítku pred ústa, Danka označil za výkvet politiky a Republiku poslal hulákať inde (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *