Šutaj Eštok odvolal Hamrana z funkcie, výhrady mal najmä k migrácii

Šéf rezortu vnútra mal výhrady k Hamranovej práci v oblasti nelegálnej migrácie, ktorá podľa neho predstavuje problém pre Slovensko.

27.10.2023 (SITA.sk) – Novovymenovaný minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas – sociálna demokracia) odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana z funkcie. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Políciu zatiaľ povedie Rastislav Polakovič. „Ministerstvo vnútra pripraví všetky zákonom stanovené kroky, aby bol tento post čím skôr obsadený riadne vymenovaným policajným prezidentom,“ avizuje rezort.

Šéf rezortu vnútra mal výhrady k Hamranovej práci v oblasti nelegálnej migrácie, ktorá podľa neho predstavuje problém pre Slovensko. Šutaj Eštok vyjadril výhrady aj voči vnášaniu politických a osobných postojov do výkonu funkcie šéfa polície, čo je podľa neho v nesúlade s tým, že policajní príslušníci by sa mali pri práci riadiť výlučne zákonom.

Minister zdôraznil, že ak má polícia plniť svoje skutočné poslanie v súlade so zákonom, bol tento krok nevyhnutný,“ dodalo MV SR.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Policajný prezident
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok odvolal Hamrana z funkcie, výhrady mal najmä k migrácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *