Taraba nazval Ódora „bielym koníkom čurillovcov“, premiér vraj prekročil všetky hranice demokratickej spoločnosti

Navrhne takú legislatívnu úpravu, aby sa Ódor nemohol vrátiť na post viceguvernéra NBS.

24.8.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec Tomáš Taraba, ktorý v nadchádzajúcich voľbách kandiduje za Slovenskú národnú stranu, navrhne po zmene vlády takú legislatívnu úpravu, aby sa premiér Ľudovít Ódor už nemohol vrátiť na post viceguvernéra Národnej banky Slovenska.

On prekročil všetko, čo je v civilizovanej demokratickej spoločnosti akceptovateľné. Viesť boj proti opozícii päť týždňov pred voľbami tam určite nepatrí,“ uviedol v stredu na sociálnej sieti.

Poslanec ďalej napísal, že na stredajšie rokovanie vlády prišiel policajný prezident Štefan Hamran a prirovnal to k puču ozbrojených zložiek v latinskoamerických polovojenských diktatúrach.

Ódor sa už ani neskrýva, že je riadený Hamranom a že je biely koník čurillovcov,“ napísal Taraba. Hamran v skutočnosti neprišiel na rokovanie vlády, bol na zasadnutí Bezpečnostnej rady SR a ešte pred začiatkom schôdze kabinetu z Úradu vlády SR odišiel.

Viac k témam: Legislatíva, Policajný prezident, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Taraba nazval Ódora „bielym koníkom čurillovcov“, premiér vraj prekročil všetky hranice demokratickej spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *