Trnavské rádio predbehlo lídra na trhu. V Trnave je najpočúvanejšie

Za šesť rokov vysielania sa Trnavské rádio stalo najpočúvanejším rádiom v centre Trnavského kraja.

13.11.2023 (SITA.sk) – Za šesť rokov vysielania sa Trnavské rádio stalo najpočúvanejším rádiom v centre Trnavského kraja.

Prieskum realizovala agentúra AKO v októbri 2023 na vzorke 1 000 respondentov. Bol vypracovaný podľa medzinárodných štandardov kvality ESOMAR a štandardov Slovenskej Asociácie Výskumných Agentúr, ktorých je agentúra AKO členom.

Medziročný prieskum počúvanosti už piaty rok za sebou zadáva sieť regionálnych rádií – RegioMedia, ktorej súčasťou je aj Trnavské rádio. Pomáha podrobne analyzovať trh na území, v ktorom ho iné prieskumy nezachytávajú v dostatočnom rozlíšení. Trnavské rádio tak disponuje dátami už od roku 2019, kumulatívne ide o vzorku viac ako 4 000 náhodných respondentov.

V Trnave počúvanejšie ako ostatné rádiá

Poslucháči v prieskume posunuli Trnavské rádio na prvú priečku v počúvanosti. V Trnave prekonalo doterajšieho lídra Rádio Expres takmer o päť percentuálnych bodov. Ostatné rozhlasové stanice zaostali za Trnavským rádiom ešte výraznejšie.

Denne počúva Trnavské rádio stále viac ľudí

Od roku 2022 Trnavskému rádiu pribudli denní poslucháči. Kým pred rokom si ho denne naladilo 28,1 %, v aktuálnom prieskume zaznamenalo nárast na 36,3 % poslucháčov. Viackrát do týždňa ho počúva 25,9 % poslucháčov.

V Trnavskom kraji je Trnavské rádio v spontánnej znalosti na prvom mieste medzi regionálnymi rádiami a celkovo na treťom mieste. Ide zhruba o 143 000 ľudí.

Darí sa aj v okresoch mimo Trnavy. Medziročne rástla počúvanosť Trnavského rádia najvýraznejšie v okresoch Piešťany a Skalica. V Piešťanoch poskočilo z 12 % na 17 % a v Skalici je po prvýkrát s počúvanosťou na úrovni 16 %. Nadpriemerne tak počúvajú Trnavské rádio poslucháči z okresov Piešťany a Skalica.

Až 44 % z tých, ktorí spontánne uviedli Trnavské rádio, tvorí ekonomicky najaktívnejšia skupina poslucháčov vo veku od 26 do 45 rokov. Spontánna znalosť Trnavského rádia mierne rastie so zvyšujúcim sa vzdelaním.

Počúvanosť v aute potvrdilo takmer 55,1 % respondentov dopytovaných v prieskume. Doma ho počúva niečo vyše 33 % a v práci 28,2 % poslucháčov.

Originálny obsah tvorí skvelé čísla. V rádiu aj online

Web Trnavského rádia je súčasťou oficiálneho monitoringu IAB Slovakia. Pri dôležitých témach a udalostiach z regiónu mu monitoring potvrdzuje návštevnosť cez 8-tisíc RU (real users) denne.

V rámci meraných rádií Trnavské rádio návštevnosťou prekonáva slovenské rádiové weby, s výnimkou webovej stránky Rádia Expres.

„V roku 2017 sme začali ako lokálne rádio. K dnešku pokrývame takmer celý Trnavský kraj a našou ambíciou je prinášať dokonalý mix hudby, zábavy a kvalitného obsahu s dôrazom na región,“ hovorí generálny riaditeľ Trnavského rádia Dušan Vančo.

Trnavské rádio začalo vysielať 17. novembra 2017. V súčasnosti na siedmych frekvenciách pokrýva väčšinu územia Trnavského kraja od Skalice po Dunajskú Stredu.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Rádio, Trnavské rádio
Zdroj: SITA.sk – Trnavské rádio predbehlo lídra na trhu. V Trnave je najpočúvanejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *