V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar

Úsek medzi Peknou cestou a Vinohradmi v Bratislave je z dôvodu požiaru neprejazdný.

16.8.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 16. augusta 2022, 15:58

Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Neprejazdný úsek

Úsek medzi Peknou cestou a Vinohradmi v Bratislave je z dôvodu požiaru neprejazdný. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti a hasiči zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov s veľkosťou približne päť hektárov, na Peknej Ceste smer Vinohrady.

„Uvedený úsek je neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy,“ vyzýva polícia.

Pribudol ešte jeden požiar

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov.

„Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email