Za mesiac získala ARRIVA už viac ako 100 nových vodičov autobusov

L. Ivan: Situácia sa zlepšuje. Viac ako 80 % vypravenosť spojov predpokladáme už pred Vianocami.

17.12.2021 (Webnoviny.sk) – L. Ivan: Situácia sa zlepšuje. Viac ako 80 % vypravenosť spojov predpokladáme už pred Vianocami.

ARRIVA začala prevádzkovať prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji pred mesiacom. Najmä kvôli nedostatku vodičov sprevádzala začiatok poskytovania služby nespokojnosť cestujúcich. Od polovice novembra získala ARRIVA už viac ako 100 nových vodičov, vďaka čomu sa dopravcovi darí každý týždeň situáciu zlepšovať. ARRIVA predpokladá, že do Vianoc dosiahne až 80-percentnú vypravenosť spojov. Náborový bonus 3 500 eur ponúka dopravca tým vodičom, ktorí podpíšu zmluvu do konca decembra a začnú voziť cestujúcich v Bratislavskom kraji ešte v decembri alebo najneskôr v januári 2022.

„Zaviazali sme sa, že situáciu vyriešime a cestujúci vidia, že sa situácia v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji každý týždeň zlepšuje. K zásadnému zlepšeniu napomohlo to, že sa ku kolegom, ktorí vozia cestujúcich od 15. novembra, postupne pridalo už viac ako 100 kolegov – vodičov. Stále sme pripravení prijať viac ako 70 vodičov zo Slovenska. Ponúkame im férové platové podmienky, výplatný termín k 10. dňu v mesiaci, stabilnú prácu na 10 rokov, každoročné zvyšovanie mzdy o 5 %, ubytovanie zdarma a náborový príspevok 3 500 eur, ak podpíšu zmluvu do konca decembra a začnú voziť cestujúcich ešte v decembri alebo najneskôr v januári 2022,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Cestujúcich v Bratislavskom kraji vozí od 15. novembra 120 nových autobusov SOR a IVECO. V priebehu prvej polovice budúceho roka sa k nim postupne pridá ďalších 55 nových autobusov IVECO, vďaka čomu bude vozový park v prímestskej autobusovej doprave kompletne zmodernizovaný. „ARRIVA investovala v roku 2021 viac ako 26 miliónov eur a s dostatočným predstihom nakúpila nové autobusy aj pre Bratislavský kraj. V investíciách do modernizácie dopravy v kraji budeme pokračovať aj na budúci rok,“ dodal L. Ivan.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Vodič autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Za mesiac získala ARRIVA už viac ako 100 nových vodičov autobusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *