Zákaz vstupu do šatní i na lavičku Slovana, Kmotrík ml. pozná svoj trest za nečakaný koučing

6.11.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 6. novembra, 13:19

Nečakaný koučing Ivana Kmotrika ml. v zápase futbalovej Fortuna ligy DAC 1904 Dunajská StredaSlovan Bratislava (1:1) nezostal bez odozvy u disciplinárnych orgánov Slovenského futbalového zväzu. Vzhľadom na to, že Kmotrík ml. nemá potrebnú trénerskú licenciu a v zápase oficiálne vystupoval v pozícii vedúceho mužstva hostí, DK SFZ potrestala Slovan pokutou 2000 eur.

Zároveň Ivan Kmotrík dostal zákaz vstupu do šatní a technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky až do 30. júna 2021. Štvrtý rozhodca z predmetného zápasu Milan Štrbo má pozastavený výkon akejkoľvek funkcie na dva mesiace. Stanislav Moravec, ktorý na lavičke sedel s potrebnou trénerskou licenciou, ale mužstvo nekoučoval z technickej zóny, obišiel bez trestu. Informuje o tom denník Šport.

„S takýmto prípadom sme sa ešte nestretli a to už dlho robím v disciplinárke,“ povedal predseda komisie Miroslav Vlk pre denník SME. „Pán Kmotrík bol slušný, nikoho neurážal. Do úvahy sme zobrali aj to, že bola mimoriadna situácia a realizačný tím bol v karanténe. Na druhej strane, v predchádzajúcich dvoch rokoch už bol disciplinárne stíhaný,“ pokračoval Vlk.

Koučovať môže len hlavný tréner

Ivan Kmotrík sa voči pravidlám neprevinil tým, že bol na lavičke. Normy ale neumožňujú, aby stál v technickej zóne a koučoval mužstvo. „To môže robiť len hlavný tréner alebo poverený tréner. Klub dostal súhlas od technického úseku Slovenského futbalového zväzu na to, aby pri neúčasti pôvodného realizačného tímu viedli zápas Stanislav Moravec a Szilárd Németh,“ uzavrel šéf disciplinárky Vlk pre SME.

„Rešpektujem verdikt Disciplinárnej komisie. Dĺžku trestu však považujem za neprimeranú z dôvodu výnimočnej situácie, v ktorej sme sa nachádzali. Preto v najbližších dňoch zvážim odvolanie, resp. ďalší možný postup,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na klubovom webe ŠK Slovan.

Klub zvažuje odvolanie

Vedenie ŠK Slovan Bratislava tvrdí, že slovenská liga pozná aj z nedávnej minulosti medializované prípady, keď nemenovaní tréneri či „odborníci“ či už papierovo kryli trénerov bez UEFA Pro Licencie, alebo naopak, sami bez potrebnej licencie koučovali a viedli svoje mužstvá.

„Celá futbalová verejnosť o týchto prípadoch vedela a dlhé roky ich prehliadala, resp. dotyční vyviazli v prípade disciplinárneho konania s minimálnymi trestami. Nebudeme týchto ‚trénerov‘ a kluby menovať, no tieto prípady sú verejne známe a každý, kto futbal sleduje, o nich vie. Až teraz v prípade Ivana Kmotríka ml. prišiel v podstate exemplárny trest v podobe zákazu vstupu najvyššieho funkcionára klubu do vnútorných priestorov štadióna až do konca sezóny. Disciplinárna komisia v našom prípade neuplatnila rovnaký meter a žiaľ, zrejme podľahla aj tlaku verejnosti či niektorých bývalých futbalových trénerov. Mrzí nás, že sa takmer vôbec neprihliada na vážnu zdravotnú situáciu, v ktorej sme pred zápasom boli. Musíme však rešpektovať verdikt a zvážime odvolanie,“ píše sa na webe skslovan.com.

Viac k témam: Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), tréner, trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákaz vstupu do šatní i na lavičku Slovana, Kmotrík ml. pozná svoj trest za nečakaný koučing © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *