Zákaz vychádzania už neplatí, certifikát z plošného testovania nepotrebujete

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – Od nedele 15. novembra už neplatí zákaz vychádzania. Platnosť certifikátov z plošného testovania na ochorenie COVID-19 sa skončila. Núdzový stav bol predĺžený o ďalších 45 dní. Upozorňuje na to polícia na sociálnej sieti.

Kiná aj divadlá dostali zelenú

Od pondelka 16. novembra sa otvárajú prevádzky divadelných, hudobných, filmových a iných umeleckých predstavení, pričom buď musia mať zabezpečené fixné upevnenie miest na sedenie, alebo sa ne bude vzťahovať limit jedna osoba na 15 metrov štvorcových.

Viac o téme: Koronavírus

Povolené však budú len predstavenia so sediacim obecenstvom, pričom sedenie môže byť zabezpečené v každom druhom rade alebo šachovnicovo. Zakázaná je konzumácia nápojov a jedál. Organizátor predstavení musí zároveň pred začiatkom odmerať telesnú teplotu účinkujúcich a nepovoliť im vstup, ak majú teplotu vyššiu ako 37,2°C.

Môžu sa otvoriť aj fitnescentrá a plavárne

Povoľujú sa aj bohoslužby, avšak len so sediacimi veriacimi, pričom budú musieť sedieť v každom druhom rade, respektíve šachovnicovo.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Taktiež sa môžu otvoriť fitnescentrá a plavárne, pričom naraz v nich bude môcť byť najviac šesť zákazníkov. Personál musí nosiť rúška a vo zvýšenej miere upratovať, čistiť a dezinfikovať priestory a vybavenie.

Zároveň platí podmienka jedna osoba na 15 štvorcových metrov.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, núdzový stav, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákaz vychádzania už neplatí, certifikát z plošného testovania nepotrebujete © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *