Žilinka dal preveriť zadržanie zdravotníkov, ich stíhanie je nezákonné a neopodstatnené

Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi preskúmať zákonnosť, odôvodnenosť a primeranosť úkonov a rozhodnutí v trestnom konaní v súvislosti s ich zadržaním.

16.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 15. decembra 15:36

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal preveriť utorkové zadržanie dvoch zdravotníkov, ktorí protestovali pred Národnou radou SR. Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave preskúmať zákonnosť, odôvodnenosť a primeranosť úkonov a rozhodnutí v trestnom konaní v súvislosti s ich zadržaním.

Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v rámci dozorového oprávnenia rozhodol, že uznesenie povereného príslušníka Obvodného oddelenia Policajného zboru Bratislava Staré Mesto – západ z utorka 14. decembra o začatí trestného stíhania pre prečin podnecovania v súvislosti s protestom zdravotníckych záchranárov je nezákonné a neopodstatnené. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, prokurátor predmetné uznesenie zrušil a uložil poverenému príslušníkovi Policajného zboru, aby vo veci znovu konal a rozhodol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest záchranárov pred parlamentom (fotografie)

Polícia v utorok 14. decembra pri zásahu pred Národnou radou SR legitimizovala protestujúcich zdravotníkov a sestry, prikázala im zložiť transparenty a udeľovala im pokuty. Zároveň zadržala a odviedla na výsluch prezidenta Slovenskej komory záchranárov Františka Majerského spolu s ďalším zdravotníkom. Zo zadržania boli po niekoľkých hodinách prepustení.

Polícia v utorok 14. decembra pri zásahu pred Národnou radou SR protestujúcich zdravotníkov a sestry legitimovala, prikázala im zložiť transparenty a udeľovala im pokuty.

Zároveň zadržala a odviedla na výsluch prezidenta Slovenskej komory záchranárov Františka Majerského spolu s ďalším zdravotníkom.

Viac k témam: Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka dal preveriť zadržanie zdravotníkov, ich stíhanie je nezákonné a neopodstatnené © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *