Žreb osemfinále Ligy majstrov spojil Messiho a Ronalda, ale pre chybu softwéru sa opakoval

Jedným zo šlágrov bude aj konfrontácia španielskeho a nemeckého majstra, v ktorej proti sebe nastúpia Atlético Madrid a Bayern Mníchov.

14.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 13. decembra 16:38

Európska futbalová únia (UEFA) musela zopakovať žreb osemfinále Ligy majstrov. Zástupcovia UEFA uviedli, že pôvodne omylom umiestnili loptičku s menom klubu Manchester United do nesprávneho osudia.

Pôvodne mal Inter Miláno nastúpiť proti Ajaxu Amsterdam a malo dôjsť aj k súboju velikánov Lionela Messiho a Cristiana Ronalda, čiže Paríž Saint-Germain proti Manchestru United.

Milan Škriniar proti Liverpoolu

Zástupcovia UEFA uviedli, že chybička nastala vinou technického problému so softvérom. „Ide o technický problém so softvérom externého poskytovateľa služieb, ktorý dáva pokyn funkcionárom, ktoré tímy sú oprávnené hrať medzi sebou. V dôsledku toho bolo žrebovanie vyhlásené za neplatné,“ uviedla UEFA vo svojom vyhlásení.

Inter Miláno s jediným slovenským zástupcom v osemfinále Milanom Škriniarom napokon vyzve FC Liverpool. Kým taliansky klub postúpil do vyraďovacej časti LM prvýkrát po desaťročí, FC Liverpool je šesťnásobný šampión a zatiaľ naposledy sa tešil z „ušatej“ trofeje v sezóne 2018/2019.

Obhajca titulu FC Chelsea bude hrať proti francúzskemu majstrovi OSC Lille a anglický šampión Manchester City sa postaví proti portugalskému tímu Sporting Lisabon.

V osemfinále aj súboj PSG vs. Real Madrid

Azda najväčším šlágrom osemfinálového diania bude francúzsko-španielska bitka Paríž Saint-GermainReal Madrid. Bude to aj súboj skvelých tridsiatnikov Lionela Messiho s Karimom Benzemom.

Argentínsky dlhoročný líder FC Barcelona Messi pred aktuálnou sezónou prestúpil k Parížanom, kým Francúz si stále drží vysoký štandard ako dlhoročný zakončovateľ Realu Madrid.

Ďalším súbojom veľkých futbalových značiek bude Atlético MadridManchester United. Kým do tímu španielskeho šampióna sa pred touto sezónou po dvoch rokoch strávených v FC Barcelona vrátil francúzsky útočník Antoine Griezmann, pre návrat do tímu United sa po 12 rokoch rozhodol Cristiano Ronaldo.

Hracími dňami osemfinále LM sú 15. až 23. február, resp. 8. až 16. marec 2022.

Žreb osemfinále Ligy majstrov 2021/2022

  • opakovaný (platný)

FC Salzburg (Rak.) – Bayern Mníchov (Nem.)

Sporting Lisabon (Port.) – Manchester City (Ang.)

Benfica Lisabon (Port.) – Ajax Amsterdam (Hol.)

FC Chelsea (Ang.) – OSC Lille (Fra.)

Atlético Madrid (Šp.) – Manchester United (Ang.)

FC Villarreal (Šp.) – Juventus Turín (Tal.)

Inter Miláno (Tal.) – FC Liverpool (Ang.)

Paríž Saint-Germain (Fra.) – Real Madrid (Šp.)

  • pôvodný

FC Salzburg (Rak.) – FC Liverpool (Angl.)

Benfica Lisabon (Portug.) – Real Madrid (Šp.)

FC Villarreal (Šp.) – Manchester City (Angl.)

Atlético Madrid (Šp.) – FC Bayern Mníchov (Nem.)

Inter Miláno (Tal.) – Ajax Amsterdam (Hol.)

Sporting Lisabon (Portug.) – Juventus Turín (Tal.)

FC Chelsea (Angl.) – OSC Lille (Fr.)

Paríž Saint-Germain (Fr.) – Manchester United (Angl.)

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Žreb osemfinále Ligy majstrov spojil Messiho a Ronalda, ale pre chybu softwéru sa opakoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *