5 blahodárnych účinkov pláže na ľudský organizmus

Spoznajte vedecké štúdie, ktoré dokazujú, že všetko na pláži na nás pôsobí pozitívne, od mora po farby a zvuky.

5 blahodarných účinkov pláže na ľudský organizmus_sionline_sk

Ak máte vždy pocit pokoja, mieru a pohody, keď ste na pláži, vedzte, že pozitívne pocity nie sú presne spojené s dovolenkou alebo odpočinkom, ale s prostredím samotným.

Výhody pláže pre zdravie:

 

  • Dokonca aj tí, ktorí nemajú radi morskú studenú vodu, môžu využívať vodu cez svoju farbu. Novozélandská štúdia tvrdí, že modrý oceán má silu znížiť stres a zlepšiť kvalitu života.

 

  • Vzduch, ktorý dýchate na pobreží, zvyčajne slaný, je šírený morskými vlnami a podľa štúdií pozitívne pôsobí na dýchacie cesty. Ľudia trpiaci astmou a bronchitídou majú napríklad znížené príznaky, keď sú na pláži.

 

  • Rovnaký vzduch, ktorý zlepšuje dýchanie, prispieva aj k nočnému odpočinku.Je to preto, že záporne nabité vodíkové ióny pomáhajú absorbovať kyslík a vyrovnávať hladiny serotonínu, čo má za následok výrazné zlepšenie spánku.

 

  • Štúdie ukazujú, že slaná morská voda blahodarne pôsobí na ľudské telo. Konkrétne posilňuje imunitný systém, hydratuje pokožku a zvyšuje cirkuláciu.

 

  • O zvuku mora je už dávno známe, že pôsobí relaxačne. Štúdia na Exeterskej univerzite v Anglicku naznačuje, že oceán aktivuje prefrontálnu mozgovú kôru, oblasť spojenú s emóciami a sebareflexiami, čím sa rozširuje schopnosť blahobytu a sebapoznávania.

Zdroj: vix.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *