7 lahodných jedál, ktoré zdravo zvyšujú váhu a zväčšujú svaly. Alternatíva k nudnej kuracine!

Zatiaľ čo niektorí sa stále snažia zhodiť nadbytočný tuk, iní zase nemôžu pribrať. Ironicky, nezdravé jedlo nefunguje pre tých, ktorí nemôžu navýšiť svoju hmotnosť.

7 lahodných jedál, ktoré zdravo zvyšujú váhu a zväčšujú svaly

Riešenie je jednoduché! Musíte jesť potraviny bohaté na zdravé tuky a bielkoviny. A to mlieko, avokádo, orechy alebo napríklad losos. Spotreba produktov z nižšie uvedeného zoznamu jedál vám pomôže navýšiť vašu hmotnosť zdravým spôsobom. A ak ich skombinujete s pravidelným cvičením, pomôžu vám budovať aj svaly.

Spoznajte zoznam najlepších jedál, ktoré sú alternatívou nudných kuracích pŕs!

Avokádo pre udržanie zdravých svalov

Avokádo je kráľom zdravých tukov. Toto jedinečné ovocie je mimoriadne výživné a má obrovské zdravotné výhody. Neobsahuje veľa kalórií, ale zostáva jedným z najlepších produktov, ktoré možno použiť na zvýšenie telesnej hmotnosti.

Jedno avokádo obsahuje 332 kalórií, 29 gramov tuku a 17 gramov vlákniny. Je tiež bohatá na vitamíny C, E a K), takže si zaslúži, aby ho pridali do nášho jedálnička.

Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Losos a tučné ryby pre kvalitné zdravé tuky

Ďalší úžasný zdroj vysoko kvalitných bielkovín a zdravých tukov sú tučné ryby.

Ryby, ako napríklad losos a tuniak, nielen pomáhajú pri budovaní svalov, ale majú tiež priaznivý vplyv na celé telo v dôsledku obsahu mastných kyselín omega-3. V kombinácii s ryžou a zeleninou to môže byť výnimočné zdravé hlavné jedlo.

Mlieko pre silné kosti a energiu

Mlieko je plné bielkovín, sacharidov a tukov, rovnako ako vápnika a iných vitamínov, kazeínu a srvátkových proteínov.

Výskum ukazuje, že po tréningu konzumácia odtučneného mlieka pomáha budovať svaly efektívnejšie ako sójový bielkovinový nápoj. Ak netrénujete, pite jedno alebo dve poháre mlieka s jedlom.

Mlieko pre silné kosti a energiu

Domáci bielkovinový koktail

Odporúčame ako zdravú alternatívu koktailu kúpeného v obchode. Existuje toľko typov koktailov, niektoré môžu byť použité na chudnutie, niektoré na udržanie váhy, a iné. Je však lepšie vytvoriť si vlastný domáci koktail, pretože zvyčajne kúpené obsahujú príliš veľa cukru a takmer žiadne živiny.

Všetko, čo potrebujete, je správny recept a dobré ingrediencie. Zmiešajte 2 poháre (460 ml) mlieka s 1 pohárom (230 ml) čerstvého alebo zmrazeného zmiešaného bobuľového ovocia podľa vašej chuti, ľad, 1 pohár (230 ml) vysokobielkovinového prírodného jogurtu a 1 lyžičku vanilkovej srvátkovej bielkoviny.

Domáci bielkovinový koktail

Červené mäso na stavbu svalového tkaniva

Má všetko, čo potrebujete na získanie telesnej hmotnosti a budovanie svalov. Po prvé obsahuje leucín a kreatín, živiny, ktoré stimulujú svalové bielkoviny a svalové tkanivá. Po druhé, obsahuje bielkoviny a tuky, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu hmotnosť.

Červené mäso na stavbu svalového tkaniva
Photo by Lukas from Pexels

Sója pre kyslík v krvi a regeneráciu po cvičení

Sója je dobrý zdroj vitamínu K, železa a fosforu. Železo ukladá a transportuje kyslík cez našu krv a svaly. Jeden pohár varenej sóje obsahuje 298 kalórií, 29 gramov bielkovín, 17 gramov sacharidov a 15 gramov tuku. Okrem toho je sója výborným antioxidantom a pomáha zlepšovať regeneráciu po cvičení.

Photo by rawpixel.com from Pexels

Tofu pre správnu funkciu svalov

Vyrobené zo sójového mlieka, tofu používajú niektorí ľudia ako náhrada mäsa a považujú ho za dobrú stravu pre vegánov a vegetariánov.

Tofu pre správnu funkciu svalov
Photo by Anh Nguyen on Unsplash

Je to rastlinný zdroj proteínov, leucínu a vápnika potrebných na správnu funkciu svalov. V skutočnosti je sójový proteín tofu jedným z najlepších rastlinných proteínov, ktoré môžete nájsť.

Ktoré z týchto jedál sa vám najviac páčilo? A ak sa vám tieto rady páčili, potešíte nás ak nás podporíte like-om alebo zdieľaním.

Zdroje: pexels.com, 5minutdlazdrowia.pl, unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *