Bieloruská polícia opäť zadržala desiatky protestujúcich, ľudia vyzývajú dlhoročného prezidenta na odstúpenie

8.11.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v Minsku v sobotu zadržala desiatky ľudí, ktorí tam protestovali proti násiliu páchanému na protivládnych demonštrantoch a vyzývali dlhoročného prezidenta Alexandra Lukašenka na odstúpenie.

V hlavnom meste Bieloruska sa separátne od seba konali zhromaždenia zdravotníckych pracovníkov a žien. Zhruba 50 lekárov a ďalších zdravotníckych zamestnancov pochodovalo Minskom držiac fotografie ľudí, ktorých počas uplynulých protestov zranili policajné gumové projektily, zábleskové granáty a vodné delá. Na pravidelné protestné podujatie žien prišli stovky ľudí, uvádza agentúra AP.

Bieloruská ľudskoprávna organizácia Viasna informovala, že na podujatiach polícia zadržala prinajmenšom 47 ľudí.

Protesty sa v Bielorusku konajú od prezidentských volieb z 9. augusta, v ktorých podľa oficiálnych výsledkov vyhral Lukašenko s 80% hlasov. Opozícia a niektorí volební pracovníci však tvrdia, že boli zmanipulované. Lukašenko, ktorý odmieta rokovať s opozíciou, aj po troch mesiacoch demonštrácií trvá na tom, že sa svojej funkcie nevzdá. „Vo svete sú rešpektovaní iba silní a tí, ktorí dokážu odolať,“ vyhlásil v sobotu politik.

Viac k témam: násilie, odvolanie, protesty v Bielorusku, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bieloruská polícia opäť zadržala desiatky protestujúcich, ľudia vyzývajú dlhoročného prezidenta na odstúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *